Ο Παναθηναϊκός υποδέχονταν την Βιλερμπάν για την 7η στροφή της διοργάνωσης της Euroleague. Οι Πράσινοι ήθελαν να συνεχίσουν με νίκες στο πρωτάθλημα Ευρώπης. Κόντρα σε έναν αντίπαλο στα μέτρα τους. Οι Γάλλοι ξεκίνησαν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο. με επιμέρους 18-24. Στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και έφεραν το παιχνίδι εκεί που ήθελαν. Η ομάδα […]

Ο Παναθηναϊκός υποδέχονταν την Βιλερμπάν για την 7η στροφή της διοργάνωσης της Euroleague.

Οι Πράσινοι ήθελαν να συνεχίσουν με νίκες στο πρωτάθλημα Ευρώπης. Κόντρα σε έναν αντίπαλο στα μέτρα τους. Οι Γάλλοι ξεκίνησαν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο. με επιμέρους 18-24.

Στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και έφεραν το παιχνίδι εκεί που ήθελαν.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη ακολούησε βαθύ ροτέισον από την αρχή.

Στο Β μέρος όλα άλλαξαν όμως. Η άμυνα πήγε περίπατο για τον Παναθηναϊκό. Με το 4ο δεκάλεπτο να είναι καταστροφικό για την ομάδα του Τριφυλλιού.

Το τελικό 70-84 αντικατοπτρίζει 100% το black out των γηπεδούχων στο β ημίχρονο. Με την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη να χρειάζεται πλέον ένα ταρακούνημα. Πριν να είναι πολύ αργά στην σεζόν…