Boxing Day στο Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League με τον ενδιαφέρον αγώνα ανάμεσα σε Σαουθάμπτον και Τότεναμ. Ματσάρα χωρίς τα πολλά γκολ στην έδρα των “Αγίων”. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25λεπτο με τον Τζέιμς Γουόρντ-Πράους να σκοράρει και να βάζει σε θέση οδηγού την ομαδα του.  Η χαρά όμως δεν κράτησε για πολύ. Καθώς […]

Boxing Day στο Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League με τον ενδιαφέρον αγώνα ανάμεσα σε Σαουθάμπτον και Τότεναμ.

Ματσάρα χωρίς τα πολλά γκολ στην έδρα των “Αγίων”.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25λεπτο με τον Τζέιμς Γουόρντ-Πράους να σκοράρει και να βάζει σε θέση οδηγού την ομαδα του.

Η χαρά όμως δεν κράτησε για πολύ. Καθώς στο 39ο λεπτό υπήρξε ανατροπή και πέναλτι υπέρ των “Σπιρουνιών”.

Με τον Μοχάμεντ Σαλίσου μάλιστα να αποβάλλεται. Αφήνοντας πίσω του τους συμπαίκτες του με μειονέκτημα. Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Χάρι Κέιν έγραψε το 1-1 ευστοχώντας από τα 11 βήματα.

Η καρδάρα με το γάλα είχε χυθεί.

Πλέον ήταν θέμα χρόνου να σκοράρουν εκ νέου οι φιλοξενούμενοι. Καθώς το γήπεδο είχε γείρει απελπιστικά.

H Tότεναμ πίεζε, όμως το γκολ δεν ερχόταν. Με τον χρόνο να κυλάει εις βάρος τους τα “Σπιρούνια” πήραν ρίσκα, και λίγο έλειψε να το πληρώσουν.

Όμως το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος, δίνοντας “Άγιο” βαθμό στην Σαουθάμπτον και γκέλα για την Τότεναμ.

Διαιτητής: Taylor A. (Αγγ)Γήπεδο: Σεντ Μέριζ Στάντιουμ (Σαουθάμπτον)