Boxing Day στο Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League με τον ενδιαφέρον αγώνα ανάμεσα σε Γουότφορντ και Γουέστ Χαμ. Δυνατό ξεκίνημα είχαν οι παίκτες της Γουότφορντ στην έδρα τους. Όταν προηγήθηκαν με 1-0, με τον Εμάνουελ Ντένις να πιάνει στον ύπνο την άμυνα της Γουέστ Χαμ για το άνοιγμα του σκορ. Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν προήθηκαν. Ανέβασαν […]

Boxing Day στο Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League με τον ενδιαφέρον αγώνα ανάμεσα σε Γουότφορντ και Γουέστ Χαμ.

Δυνατό ξεκίνημα είχαν οι παίκτες της Γουότφορντ στην έδρα τους. Όταν προηγήθηκαν με 1-0, με τον Εμάνουελ Ντένις να πιάνει στον ύπνο την άμυνα της Γουέστ Χαμ για το άνοιγμα του σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν προήθηκαν. Ανέβασαν τις γραμμές τους και κυνήγησαν το γκολ.  Το οποίο δεν άργησε να έρθει.

Ο Τόμας Σούτσεκ στο 29 έγραψε το 1-1 και έσβησε το χαμόγελο από τους παίκτες της Γουότφορντ.

Ενα χαμόγελο που εξαφανίστηκε τελείως 2 λεπτά αργότερα.  Με τον Σαΐντ Μπενραχμά να παίρνει σκυτάλη και να γράφει το 1-2.

Μάλιστα η Γουέστ Χαμ έχασε και άλλες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Όμως τα 45 λεπτά βρήκαν τις ομάδες με το 1-2 στα αποδυτήρια.

Στο Β μέρος το σκηνικό ίδιο. Η Γουέστ Χαμ να έχει την υπεροχή και η Γουότφορντ να αμύνεται ψάχνοντας μια ευκαιρία για το 2-2.

Αντ’ αυτού όμως το 1-3 έκανε την εμφάνιση του. Κλειδώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Ο “μπαρουτοκαπνισμένος” Μαρκ Νομπλέγραψε το 1-3. Σβήνοντας τελείως τα όνειρα των γηπεδούχων.

To γκολ του Νίκολα Βλάσιτς στο 91ο λεπτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα για την νίκη με “τεσσάρα” της Τότεναμ.

Διαιτητής: England D. (Αγγ)Γήπεδο: Βίκαρατζ Ρόουντ (Ουότφορντ)