Πάρτι της Λίβερπουλ στο Ολντ Τράφορντ! Απέναντι σε μία Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο. Ούτε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ούτε ο Μάρκους Ράσφορντ μπόρεσαν να σταματήσουν την ταχύτητα και την ποιότητα της ομάδας του Κλοπ. Κυρίως όμως δεν μπόρεσαν να πιάσουν ούτε με λάσο τον δαιμονισμένο Μοχάμεντ Σαλάχ. Στο 5ο λεπτό τρομερή αντεπίθεση […]

Πάρτι της Λίβερπουλ στο Ολντ Τράφορντ! Απέναντι σε μία Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο.

Ούτε ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Ούτε ο Μάρκους Ράσφορντ μπόρεσαν να σταματήσουν την ταχύτητα και την ποιότητα της ομάδας του Κλοπ. Κυρίως όμως δεν μπόρεσαν να πιάσουν ούτε με λάσο τον δαιμονισμένο Μοχάμεντ Σαλάχ.

Στο 5ο λεπτό τρομερή αντεπίθεση της Λίβερπουλ, ο Σαλάχ στον Κεϊτά κι ο τελευταίος πλασάρει για το 0-1. Λίγα λεπτά μετά. Στο 13ο λεπτό ο Ζότα γράφει το 0-2 και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ. Σειρά παίρνει ο Σαλάχ. Μετά από ασίστ του Κειτά. Γράφοντας το 0-3. Και λίγα λεπτά αργότερα, κάνει το 0-4. Μπαίνοντας ως πρώτος Αφρικανός σκόρερ όλων των εποχών στην Premier League.

Στο Δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε. Το μόνο διαφορετικό είναι πως η Λίβερπουλ πήρε το πόδι από το γκάζι.

Σκόραρε ακόμη μία φορά. Με τον Μο Σαλάχ να γράφει το 0-5. Που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ασίστ ο Σαλάχ, σκοράρει ο Κειτά για το 1-0

Υποδειγματική επίθεση της Λίβερπουλ σκοράρει ο Ζότα για το 2-0