Φουλ δράση στο αγγλικό πρωτάθλημα της Championship και την 10η αγωνιστική με συναρπαστικές αναμετρήσεις.

Αναλυτικά:

Μίντλεσμπρο – Κάρντιφ

Εύκολο βράδυ για την Κάρντιφ, με το πρώτο ημίχρονο να κυλάει υπέρ της , με σκόρερς τους Οντόουα, Χάρις και ΕνΤζι. Να γράφουν το 0-3 και να κλειδώνουν το ματς. H Mίντλεσμπρο όμως είχε απάντηση και με 2 τέρματα έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση. Όμως το τελικό 2-3 βρήκε θριαμβεύτρια την φιλοξενούμενη ομάδα.

Μπάλκμπερν – Γουότφορντ

Ιδανικό πρώτο ημίχρονο για την Μπλάκμπερν, με τον Χότζες να σκοράρει και να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Με το πρώτο 45λεπτο να κλείνει υπέρ τους. Στο 2ο μέρος ο Χιάμ σκόραρε για το 2-0 και κλείδωσε την νίκη για τους γηπεδούχους και το τρίποντο ενόψει συνέχειας.

Χάντερσφιλντ – Γουίγκαν

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, επικρατώντας με το γκολ του Κιν, στο 25ο λεπτό.

Η συνέχεια ήταν υπέρ τους καθως ο Λις μπορεί να ισοφάρισε στο 75ο λεπτό. Όμως ο Λανγκ έγραψε το τελικό 1-2 για την Γουίγκαν. Δίνοντας μεγάλο διπλό ενόψει συνέχειας.

Χαλ – Στόουκ

Εύκολο βράδυ για την Στόουκ στην έδρα της Χαλ, με σκόρερς τους Μπέικερ και Γούίλκοτ. Που έκλεισαν από νωρίς την νίκη, με το 0-2 στο πρώτο 45λεπτο.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μπέικερ στο 64ο λεπτό του αγώνα. Διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.