Τα αποτελέσματα στο Κύπελλο Αγγλίας.

Ο γύρος των «32» του Κυπέλλου Αγγλίας FA Cup συνεχίστηκε, με τη Ρέξαμ και τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ να συναντιούνται στο «Racecourse Ground».

Οι δύο ομάδες, έπειτα από ένα «γεμάτο» ματς, αναδείχθηκαν ισόπαλες, 3-3. Έτσι, θα λύσουν τις διαφορές τους σε δεύτερο αγώνα, ο οποίος θα γίνει στο «Bramall Lane».

Ο Όλιβερ Μακ Μπέρνι άνοιξε το σκορ στο 2’, αλλά ο Τζέιμς Τζόουνς ισοφάρισε στο 50’ και ο Τόμας Ο’ Κόνορ έκανε την ανατροπή στο 61’.

Οι φιλοξενούμενοι έφεραν την αναμέτρηση στα ίσα με τον Όλιβερ Νόργουορντ στο 65’, ωστόσο ο Πολ Μάλιν έφερε και πάλι σε θέση οδηγού την ομάδα του στο 86’.

Ο Τζον Ίγκαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, αφήνοντας τους δύο αντιπάλους με ανοιχτούς λογαριασμούς.

Με παίκτη λιγότερο τελείωσε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μετά την αποβολή του Ντάνιελ Τζέμπισον στο 71’.