Από το πρώτο ημίχρονο με τρία γκολ καθάρισε το αγώνα και πήρε ένα εύκολο τρίποντο, με όμορφη εμφάνιση.

Το εμπόδιο της Λιντς στο « Έλαν Ρόουντ» αποδείχθηκε εύκολο για την Τότεναμ, στην αναμέτρηση των δύο ομάδων στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Premier League.

Μπήκε πολύ δυνατά η ομάδα του Κόντε και από νωρίς πήρε το προβάδισμα στο σκορ.

Στο 10′ ο Ryan Sessegnon πέρασε την μπάλα στον Matt Doherty στην άκρη της περιοχής και αυτός την στέλνει στο κέντρο της εστίας με άμορφο τρόπο προσπάθεια. 0:1.

Στο 15′ ο Dejan Kulusevski κάνει μια εξαιρετική κούρσα και με ένα πολύ δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Illan Meslier και γράφει το 0:2.

Τρίμπαλο από την Τότεναμ στο 27′. Ο Harry Kane αξιοποίησε μια εξαιρετική σέντρα, και έπιασε ένα χαμηλό σουτ ακριβείας και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας, για το 0-3.

Στα χασομέρια του αγωνα έκανε καρέ τερμάτων η φιλοξενούμενη. Ο Heung-Min Son έκανε μια εξαιρετική κούρσα και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Illan Meslier και έγραψε το τελικό σκορ 0:4.