Η Λίβερπουλ δεν μπόρεσε να αντισταθεί στο εμπόδιο της Τότεναμ και γνώρισε την πρώτη ήττα της σεζόν. Βρέθηκε με παίκτη λιγότερο από το 26ο λεπτό λόγω αποβολής του Τζόουνς και πίσω στο σκορ από το γκολ του Σον στο 36′, είδε τον Ζότα να αποβάλλεται με δύο κίτρινες κάρτες στο 69′ και ενώ το σκορ […]

Βρέθηκε με παίκτη λιγότερο από το 26ο λεπτό λόγω αποβολής του Τζόουνς και πίσω στο σκορ από το γκολ του Σον στο 36′, είδε τον Ζότα να αποβάλλεται με δύο κίτρινες κάρτες στο 69′ και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, ωστόσο άντεξε στην πίεση της αντιπάλου και έδειχνε ικανή να φύγει με την ισοπαλία από το Βόρειο Λονδίνο για να έρθει όμως η λύτρωση για τα σπιρούνια στο φινάλε.

Συκγκεκριμένα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, με την ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου να ψάχνει απελπισμένα το γκολ και να το βρίσκει με έναν ασπρόμενο τρόπο, με τον Πόρο να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τον Μάτιπ να την στέλνει άθελά του στον ουρανό των διχτύων, για να γραφτεί το 2-1 που εκτόξευσε την Τότεναμ στην 2η θέση.