Έκτη αγωνιστική με ματσάρες στην γαλλική Ligue 1. Με το συναρπαστικά παιχνίδια και εκπλήξεις στο Κυριακάτικο μενού.

Έκτη αγωνιστική με ματσάρες στην γαλλική Ligue 1. Με το συναρπαστικά παιχνίδια και εκπλήξεις στο Κυριακάτικο μενού. Με νίκες συνέχισαν Λοριάν και Κλερμόν. Ισοπαλίες και εκπλήξεις στο πρόγραμμα.

Κλερμόν – Τουλούζ

Εντός έδρας νίκη για την Κλερμόν, με πρωταγωνιστές τους Ντοσούν και Μοχάμεντ Τσαν. Που σκόραραν στο 5ο λεπτό και στο 80ο αντίστοιχα.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από την αρχή και δεν άφησαν περιθώρια στην Τουλούζ να αντιδράσει.

Μπρεστ – Στρασβούργο

Ισόπαλες με 1-1 οι δύο ομάδες. Σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Το σκορ διαμόρφωσαν τα τέρματα των Λι Μελού στο 6′ και του Αγιορκί, στο 28ο λεπτό.

Ρεμς – Λανς

Τα γκολ των Μπαλογκάν και Οπέντα δεν ήταν αρκετά για να δώσουν την νίκη είτε στην Ρεμς είτε στην Λανς. Καθώς οι δύο ομάδες έδειξαν ισάξιες και μοιραστηκαν εν τέλει βαθμούς και εντυπώσεις.

AC Αζαξιό – Λοριάν

Το χρυσό γκολ του Ουατάρα στο 51ο λεπτό ήταν αρκετό για να δώσει την νίκη στους φιλοξενούμενους. Με την Λοριάν να παίρνει πολύτιμο 3ποντο και την Αζαξιό των λίγων καλών στιγμών να προβληματίζει.