Όμορφος ο αγώνας στην Λιβαδειά με την τοπική ομάδα να παίρνει μια σημαντική νίκη, μετά από μια καλή εμφάνιση. Δεν μπόρεσαν οι πράσινοι.

Πλούσια δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Με αρκετές μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στη Super League 2, για την 30ή αγωνιστική.

Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός Β

Με το καλημέρα πήρε το προβάδισμα ο γηπεδούχος και μπήκε οδηγός στον αγώνα.

Ο Μουτίνιο με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, ο Λεβαδειακός πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης.

Με υπέροχη κεφαλιά ο Γκάμπριελ κάνει το 2-0 για την ομάδα του και βάζει γερές βάσεις για επικράτηση των Βοιωτών αν και είναι νωρίς ακόμα.

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση 12 λεπτών στο ματς είχαν 2 γκολ και 2 δοκάρια κόντρα στον Παναθηναϊκό και έδειξαν ότι θα είχαν ένα εύκολο απόγευμα!

Πριν φύγει το πρώτο ημίχρονο, στο 44′ με φοβερή κεφαλιά ο Μπαχανάκ κάνει το 3-0  και ουσιαστικά «κλειδώνει» τη νίκη των Βοιωτών κόντρα στο «τριφύλλι».

ΛεβαδειακόςΜάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Λιάγκας, Μπαχανάκ, Βήχος, Νίκας, Κονέ, Βρακάς, Μουτίνιο, Συμελίδης και Μπαρμπόσα.

Παναθηναϊκός Β‘: Μαργκόνο, Σιδεράς, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Νταμπίζας, Σαρδέλης, Ρόμπι, Μαραθωνίτης, Μαρτίνης, Τσιριγώτης και Ηλιάδης.