Όμορφος ο αγώνας στην Καλλιθέα με την τοπική ομάδα να παίρνει μια σημαντική νίκη, μετά από μια καλή εμφάνιση. Δεν μπόρεσαν οι φιλοξενούμενοι.

Πλούσια δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Με αρκετές μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στη Super League 2, για την 30ή αγωνιστική.

Καλλιθέα – Αστέρας Βλ.

Σχετικά νωρίς στο 20ο λεπτό, πήρε το προβάδισμα ο γηπεδούχος και μπήκε οδηγός στον αγώνα.

Ο Κυνηγόπουλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με δυνατό σουτ, όταν λίγα δευτερόλεπτα πριν έχασε μεγάλη ευκαιρία για να βάλει γκολ.

Πέντε λεπτά αργότερα η γηπεδούχος πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης.

Με ένα εντυπωσιακό γκολ ο Μουνιέ έκανε το 2-0 κόντρα στον Αστέρα Βλαχιώτη.

Να και το τρίμπαλο, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος. Στο 39′ ο Τσιντώνης με ωραίο σουτ έκανε το 3-0 «κλειδώνοντας» από το πρώτο ημίχρονο τη νίκη για την Καλλιθέα.

Στο 62ο λεπτό η γηπεδούχος έδωσε διαστάσεις θριάμβου. Τέταρτο γκολ. Με 2ο προσωπικό του γκολ ο Κυνηγόπουλος κάνει το 4-0 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Στο 70′ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής, και έκαναν το 4-1. Με ωραίο συρτό σουτ εκτός περιοχής ο Πάτροβιτς μείωσε στο σκορ.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Χασανμπέκοβιτς έκανε το 5-1 κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο το θρίαμβο της Καλλιθέας.