Η Νίκη Βόλου ήταν η μεγάλη κερδισμένη στο μεγάλο ντέρμπι του Βόλου.

Πλούσια δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Με αρκετές μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στη Super League 2, για την 27ή αγωνιστική.

Ολυμπιακός Β. – Νίκη Β. 1 – 2

Ο Κάσσος με ωραία προβολή έκανε το 0-1 για την ομάδα του στο ντέρμπι του Βόλου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Τσουκαλάς εκμεταλλεύτηκε το χαμό στην περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου και με ωραίο σουτ έκανε το 0-2. όπως και στον αγώνα του πρώτου γύρου.

Στο 76΄είχαμε νέο ενδιαφέρον στον αγώνα. Ο Σιαφά με σουτ μέσα στην περιοχή έκανε το 1-2, βάζοντας την ομάδα του στο παιχνίδι των βαθμών.

Ο Ολυμπιακός Βόλου παρέμεινε έτσι εντός ζώνης υποβιβασμού και παραμένει για έξι αγωνιστικές χωρίς νίκη. Από την άλλη πλευρά η Νίκη βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας και πέτυχε την 4η σερί νικη της.