Με 2 μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στην εξ αναβολής 27η αγωνιστική της Super League 2, το Σάββατο του Πάσχα.

Αγωνιστική δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Με 2 μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στην εξ αναβολής 27η αγωνιστική της Super League 2, το Σάββατο του Πάσχα.

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός Β’ 0 -1

Συνεχίζει καυτός ο Ολυμπιακός Β΄.  Μετά τη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Πόντου, έφτασε σε μια ακόμη νίκη, στην Καρδίτσα επί της τοπικής ομάδας. Έφτασε τις τρεις συνεχόμενες νίκες, και τα 5 παιχνίδια χωρίς ήττα.

Οι ποδοσφαιριστές του Αριέλ Ιμπαγάσα κατάφεραν να πάρουν σπουδαίο διπλό μέσα στην Καρδίτσα, με 1-0, χάρη στο υπέροχο γκολ του Βασίλη Σουρλή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Μετά από αυτή την νίκη ο Ολυμπιακός Β’, ανέβηκε στην 6η θέση του βόρειου ομίλου και μείωσε τη διαφορά του στους 2 βαθμούς από την Αναγέννηση που βρίσκεται στην 5η θέση.

ΑΕΚ Β’ – Καλλιθέα 0 – 3

Η Καλλιθέα κέρδισε με το βαρύ 0-3 την ΑΕΚ Β’  και αυτή ήταν η πρώτη της ήττα στο Σεραφείδειο. Η φιλοξενούμενη διατήρησε τις μαθηματικές της ελπίδες στο κυνήγι του πρωτοπόρου Λεβαδειακού.

Με δέκα παίκτες έπαιζε η Ένωση όλο το δεύτερο ημίχρονο λόγω αποβολής του Μουστακόπουλου.

Δύο γκολ από τον Μουνιέ και ένα από τον Τσιντώνη έδωσαν την μεγάλη νίκη στην Καλλιθέα. Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου απέχει πέντε βαθμούς από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό με δύο παιχνίδια να απομένουν για το φινάλε.