Σε μεγάλη βραδιά ο Λιονέλ Μέσι. Πανηγύρισε την πρώτη της νίκη, κόντρα στην Ουρουγουάη με 1-0. Στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αργεντινός star της Μπαρτσελόνα με τρομερή ασίστ. “Σέρβιρε”στον Ροντρίγκεθ, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Λίγο πριν τη συμπλήρωση 30λεπτών, οι Ουρουγουανοί διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι. Οταν ο Καβάνι βρέθηκε […]

Σε μεγάλη βραδιά ο Λιονέλ Μέσι. Πανηγύρισε την πρώτη της νίκη, κόντρα στην Ουρουγουάη με 1-0.

Στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Αργεντινός star της Μπαρτσελόνα με τρομερή ασίστ. “Σέρβιρε”στον Ροντρίγκεθ, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση 30λεπτών, οι Ουρουγουανοί διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι. Οταν ο Καβάνι βρέθηκε στο χορτάρι, αλλά ο διαιτητής δεν έδειξε να συγκινείται.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ουρουγουάη  είχε την κατοχή της μπάλας. Ομως το πρώτο σουτ ήρθε στο 75′ με τον Λουί Σουάρες. Παρά την πίεση της Ουρουγουάης, η Αργεντινή δεν της επέτρεψε να φτάσει στο γκολ, διατήρησε το προβάδισμα και στο τέλος πανηγύρισε την πρώτη της νίκη.