Έχασε και στη Βιέννη από τον Κροάτη.

Αντιμέτωπος με τον Μπόρνα Τσόριτς τέθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου του τουρνουά της Βιέννης.

Σε μια αναμέτρηση, που αποτέλεσε άτυπη ρεβάνς του τελικού του Σινσινάτι, ο 24χρονος τενίστας -νούμερο 5 στην παγκόσμια κατάταξη- θέλησε να πάρει τη ρεβάνς από τον Κροάτη αντίπαλό του, Νο 27 στον κόσμο.

Ο Έλληνας πρωταθλητής, όμως, δεν τα κατάφερε. Γνώρισε την ήττα με 2-1 σετ κι αποκλείστηκε από τα προημιτελικά, σε έναν αγώνα που κράτησε δύο ώρες και 42 λεπτά.

Ο Τσόριτς έκανε την ανατροπή και με 4-6, 6-4, 7-6(4) πέρασε στους «8», όπου θα παίξει τώρα με τον Χούμπερ Χούρκατζ, ο οποίος απέκλεισε τον Εμίλ Ρουσουβουόρι.