Μόνο την νίκη έψαχνε η φιλοξενούμενη για να παραμείνει στην πρώτη θέση, αλλά ο γηπεδούχος ήθελε θετικό αποτέλεσμα για να παραμείνει εκτός ζώνης υποβιβασμού.

Πλούσια δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Με σημαντικές μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στη Super League 2, για την 24ή αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα αμφίρροπο αγώνα και ο γηπεδούχος μπήκε αρκετά δυνατά, και στην συνέχεια η φιλοξενούμενη ισορρόπησε. Στο δεύτερο ημίχρονο βγήκε η Βέροια το γκολ που έψαχνε με τον Πασά στο 74′ και ήταν το γκολ που έκρινε τον αγώνα.

Στο 87′ έχασε κλασική ευκαιρία με τον Σκόδρα για να τελειώσει τον αγώνα η φιλοξενούμενη.

Με αυτήν την νίκη η Βέροια παρέμεινε στην κορυφή και αύξησε την διαφορά της από την ΑΕΛ στους πέντε βαθμούς.

Οι καλύτερες στιγμές και τα γκολ
Το πέναλτι που ζήτησαν οι γηπεδούχοι
Ο Πετράκης μπήκε μέσα στην περιοχή της Βέροιας με τον αμυντικό των φιλοξενουμένων να στηρίζει το χέρι του στο έδαφος για να τον μαρκάρει. Οι γηπεδούχοι φώναξαν για πέναλτι καθώς είδαν ότι η μπάλα ακούμπησε στο χέρι του αμυντικού.

Το ακυρωθέν γκολ των φιλοξενουμένων μόλις στα 13″ του 2ου ημιχρόνου!

Ο Φοφανά χρειάστηκε μόλις 13 δευτερόλεπτα μετά το πρώτο σφύριγμα του δευτέρου ημιχρόνου να σκοράρει αλλά καταλογίστηκε σε θέση offside.

Σέντρα «μισό γκολ» ο Πόζογλου και 0-1 ο Πασάς με κεφαλιά

Ο Πόζογλου έβγαλε σέντρα μισό γκολ στον Πασά ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 0-1 κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας.