Η Καλλιθέα με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε με 2-0 της Ρόδου και πλησίασε στο -2 τον πρώτο του πρωταθλήματος, Λεβαδειακό.

Πλούσια δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Με σημαντικές μονομαχίες συνεχίστηκε η δράση στη Super League 2, για την 24ή αγωνιστική.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Νασιμέντο με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0, και στο δεύτερο ημίχρονο ο Κυνηγόπουλος έκανε το τελικό 2-0, αφού εκμεταλλεύτηκε το αμυντικό λάθος της Ρόδου.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρέντζας (61′ Κωστίκα), Χατζηδίμπας, Ροκάκης, Ρώσση, Τσιντώνης, Σαντάνα (84′ Νάτσης), Μανθάτης, Ντιμίτριους, Κυνηγόπουλος (84′ Μουνιέ), Μαρουκάκης (34′ Χασανμπέγκοβιτς).

Ρόδος: Σουλάι, Σάαντο, Μακρυδημήτρης, Καψάλης, Καραγεώργης (67′ Μάρκοβιτς), Μίγγος, Χύσι, Τσάβες, Μπότος (56′ Μαρτσάκης), Νικολόπουλος, Αδαμάκης.