Mατσάρα στην Ολλανδία ανάμεσα σε PSV και Μονακό. Για την  Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League . Οι παίκτες της Αίντχόφεν είδαν τους φιλξενούμενους να προηγούνται με τον Μποαντού στο 19ο λεπτό. ‘Ομως δεν το έβαλαν κάτω. Πίεσαν και έψαξαν γρήγορη απάντηση. Η οποία όμως άργησε να έρθει. Το πρώτο μέρος χαρακτηρίστηκε από τις πολλές καλές στιγμές […]

Mατσάρα στην Ολλανδία ανάμεσα σε PSV και Μονακό. Για την  Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League .

Οι παίκτες της Αίντχόφεν είδαν τους φιλξενούμενους να προηγούνται με τον Μποαντού στο 19ο λεπτό. ‘Ομως δεν το έβαλαν κάτω. Πίεσαν και έψαξαν γρήγορη απάντηση. Η οποία όμως άργησε να έρθει.

Το πρώτο μέρος χαρακτηρίστηκε από τις πολλές καλές στιγμές των γηπεδούχων που δεν μπόρεσαν να βρουν στόχο.

Στο Β μέρος επήλθε δικαιοσύνη.

Ο Γκάκπο στο 59ο λεπτό έγραψε το 1-1 με σουτ.

Το παιχνίδι πήγαινε προς την ισοπαλία. Με τους γηπεδούχους να χάνουν φάσεις για να σκοράρουν. Και την μοίρα να τους τιμωρεί στο 89ο λεπτό. Ο Ντιόπ έπιασε ένα ωραίο σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Για το τελικό 1-2.

Διαιτητής: Massa D. (Ιτα)Γήπεδο: Φίλιπς Στάντιον (Αϊντχόβεν)