Συνέχεια στην δράση του πρωταθλήματος της Premier League

Συνέχεια στην δράση του πρωταθλήματος της Premier League με  την αναμέτρηση μεταξ Τσέλσι – Μπρέντφορντ.

Αυτά που δεν έγιναν στο πρώτο ημίχρονο έγιναν όπως φαίνεται, όλα, μαζεμένα στο 2ο 45λεπτο.

Με σουτ κεραυνό που εξαπέλυσε αρκετά μέτρα εκτός της  μεγάλης περιοχής, ο Ρίντιγκερ νικάει τον Ραγιά (με τη βοήθεια και του δεξιού δοκαριού) και βάζει μπροστά στο σκορ την Τσέλσι στο 49ο λεπτό.

Δεν θα μπορούσε να είναι αμεσότερη η αντίδραση της Μπρέντφορντ, που ισοφαρίζει στο 50′. Κενά στην άμυνα της Τσέλσι, με τον Εμπέουμο να τροφοδοτεί τον Γιάνελτ και εκείνον με άπιαστο σουτ με το αριστερό να νικάει τον Μεντί για το 1-1.

Ολική ανατροπή στο ντέρμπι του Λονδίνου, με τον Εμπεουμό να τραβάει όλη την άμυνα πάνω του και να σερβίρει στον Έρικσεν, με τον Δανό να νικάει τον Μεντί με πλασέ και να γράφει το 2-1 για την Μπρέντφορντ απέναντι στην Τσέλσι.

Τρίτο γκολ για την Μπρέντφορντ, με τον Τόνι να βγάζει κάθετη πάσα και τον Γιάνελτ να βγαίνει απέναντι στον Μεντί από πλάγια θέση και να τον εκτελεί για το 3-1 των μελισσών απέναντι στην Τσέλσι.

Η Μπρέντφορντ μάλιστα έβαλε και το κερασάκι στην τούρτα, με 4ο τέρμα στο 87ο λεπτό.