Φινάλε ομίλων στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.  Συνάντηση για την 6η αγωνιστική ανάμεσα σε Νάπολι – Λέστερ O Αντάμ Ουνάς με ωραίο διαγώνιο σουτ έβαλε από νωρίςμπροστά την Νάπολι από το 4ο λεπτό. Στο ντέρμπι πρόκρισης απέναντι στην Λέστερ! Το 2ο τέρμα δεν άργησε να έρθει για την ομάδα του Νότου. 25ο λεπτό στην περιοχή […]

Φινάλε ομίλων στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.  Συνάντηση για την 6η αγωνιστική ανάμεσα σε Νάπολι – Λέστερ

Το 2ο τέρμα δεν άργησε να έρθει για την ομάδα του Νότου. 25ο λεπτό στην περιοχή της Λέστερ η Νάπολι, ο Πετάνια βρίσκει τον Έλμας που από κοντά κάνει το 2-0.

Δύο λεπτά κράτησε η χαρά των γηπεδούχων όμως. Εκτέλεση φάουλ του Μάντισον, κακή αντίδραση της άμυνας των Ιταλών, η μπάλα φτάνει στον Έβανς που αμαρκάριστος σουτάρει και μειώνει το σκορ.

Στο 33ο λεπτο ο Κίερναν Νιοσμπούρι-Χαλ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι.

Στο 53ο λεπτό όμως ο Ελίφ Έλμας έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού τους Παρτενοπέι. Με την Νάπολι να διατηρεί ως το τέλος το προβάδισμα και να παίρνει την νίκη.

Διαιτητής: Lahoz A. (Ισπ)Γήπεδο: Stadio Diego Armando Maradona (Νάπολι)