Ενδιαφέρουσα μάχη για Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League μεταξύ Άρσεναλ και Κρίσταλ Πάλας. Η γηπεδούχος ομάδα έψαχνε ακόμη ένα σημαντικό τρίποντο. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της αγωνιστικής. Η φιλοξενούμενη όμως έκανε την ζημιά. Στο τέλος η Άρσεναλ αισθάνεται και χαρούμενη για το Χ που κατάφερε να πάρει. Το γκολ για τους “Gunners” πέτυχε στο πρώτο μέρος […]

Το γκολ για τους “Gunners” πέτυχε στο πρώτο μέρος ποιος άλλος; Ο Πιερ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ.

Από κει και πέρα η Κρίσταλ Πάλας πάλεψε να βρει εστία. Με τον Μπεντέκε όμως να μοιάζει ολομόναχος.

Στο Β μέρος όμως όλα άλλαξαν.

Η Κρίσταλ Πάλας απάντησε στο 50ο λεπτό με τον Μπεντέκε. Ενώ 23 λεπτά αργότερα ο Έντουαρτς έγραψε το 1-2. Η ανατροπή ήταν γεγονός.

Στο τέλος η Άρσεναλ πίεσε και τα κατάφερε. Ο Λακαζέτ στην εκπνοή έγραψε το τελικό 2-2 και έδωσε βαθμό ουσίας στην ομάδα του. Αντίθετα ο Βιερά έμεινε με την “γλύκα”. Φεύγοντας μόλις με 1 βαθμό.