Αγχώθηκαν όμως επικράτησαν επί της Γουέστ Χαμ οι ποδοσφαιριστές της Μάντσεστερ Σίτι. Είχαν προηγηθεί οι νίκες επί των Μπριζ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Έβερτον και Παρί Σεν Ζερμέν, και σήμερα η Γουέστ Χαμ έγινε το πέμπτο σερί θύμα της Μάντσεστερ Σίτι. Σίγουρα αυτό δείχνει ότι η πρωταθλήτρια Αγγλίας διανύει περίοδο φόρμας, και είναι δύσκολο να την σταματήσεις. […]

Αγχώθηκαν όμως επικράτησαν επί της Γουέστ Χαμ οι ποδοσφαιριστές της Μάντσεστερ Σίτι.

Μπορεί το 2-1 να φαντάζει εύκολη υπόθεση, όμως για όλο το ματς υπήρχε πίεση. Οι παίκτες του Πεπ Γκουαρδιόλα διατηρούσαν το “ισχνό”1-0 για 88 λεπτά. Σκοράροντας 2ο τέρμα στο 89ο, με τον Φερναντίνιο.

Στο τέλος ο Λανζίνι σκόραρε ένα γκολ ποίημα, μειώνοντας για τους φιλοξενούμενους.