Παρακολουθείστε από το Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League όλα όσα έγιναν στον ενδιαφέρον αγώνας Λέστερ – Νιουκάστλ. Μέχρι το 40ο λεπτό έπρεπε να περιμένουμε για το πρώτο γκολ του ματς. Τέλεια εκτέλεση πέναλτι του Youri Tielemans (Λέστερ) ψηλά στο κέντρο της εστίας, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Martin Dubravka! Στο 60ο λεπτό οι “Αλεπούδες” κλείδωσαν το […]

Παρακολουθείστε από το Αγγλικό πρωτάθλημα Premier League όλα όσα έγιναν στον ενδιαφέρον αγώνας Λέστερ – Νιουκάστλ.

Μέχρι το 40ο λεπτό έπρεπε να περιμένουμε για το πρώτο γκολ του ματς. Τέλεια εκτέλεση πέναλτι του Youri Tielemans (Λέστερ) ψηλά στο κέντρο της εστίας, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Martin Dubravka!

Στο 60ο λεπτό οι “Αλεπούδες” κλείδωσαν το αποτέλεσμα. Ο Harvey Barnes έδωσε μια πάσα στον Patson Daka (Λέστερ) και αυτός είχε εύκολη δουλειά για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

3-0 και …γειά σας! Ο James Maddison τροφοδοτεί τον Youri Tielemans (Λέστερ) μέσα στην περιοχή, ο οποίος βρίσκεται αμαρκάριστος και στέλνει την μπάλα στην πάνω αριστερή γωνία.

Ο Patson Daka τροφοδοτεί τον James Maddison (Λέστερ), ο οποίος παίρνει την πάσα μέσα στην περιοχή και την στέλνει γρήγορα στην δεξιά πλευρά της εστίας! Ο τερματοφύλακας ήταν αβοήθητος. 4:0!

Διαιτητής: Bankes P. (Αγγ)Γήπεδο: Κινγκ Πάουερ Στάντιουμ (Λέστερ)