Λέγκια και Νάπολι κοντραρίστηκαν για την 4η αγωνιστική στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League. Διαιτητής: Visser L. (Bελ), Γήπεδο: Βόισκα Πολσκιέγκο (Βαρσοβία) Με το σκορ να λήγει υπέρ των φιλοξενούμενων. Με ανατροπή 1-4. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Εμρέλι στο 10ο λεπτό του αγώνα. Αιφνιδιάζοντας την ιταλική ομάδα που ήταν από την αρχή το φαβορί. Άντεξαν μάλιστα […]

Λέγκια και Νάπολι κοντραρίστηκαν για την 4η αγωνιστική στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.

Διαιτητής: Visser L. (Bελ)Γήπεδο: Βόισκα Πολσκιέγκο (Βαρσοβία)

Με το σκορ να λήγει υπέρ των φιλοξενούμενων. Με ανατροπή 1-4.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Εμρέλι στο 10ο λεπτό του αγώνα. Αιφνιδιάζοντας την ιταλική ομάδα που ήταν από την αρχή το φαβορί.

Άντεξαν μάλιστα στο ημίχρονο. Χάνοντας και ευκαιρίες για 2ο τέρμα.

Στην επανάληψη οι “Παρτενοπέι” αντέδρασαν και απάντησαν άμεσα. Ο Ζιελίνσκι ισοφάρισε και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

10 λεπτά πριν την λήξη η Νάπολι βρήκε και 2ο τέρμα. Με τον Μέρτενς να γράφει το 1-2.

Το τρίτο γκολ  πέτυχε ο Λοθάνο, στο 79ο λεπτό. Γράφοντας το 1-3. Ενώ ο παίκτης που τον αντικατέστησε στην αλλαγή στο 83ο λεπτό, σκόραρε στο 90. Ο Ουνάς έγραψε το 1-4.

Σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα για την μάχη των 2 ομάδων στον όμιλο.