Φινάλε ομίλων στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.  Συνάντηση για την 6η αγωνιστική ανάμεσα σε Φενέρμπαχτσέ – Άιντραχτ Διαιτητής: Jovanovic S. (Σερ), Γήπεδο: Ούλκερ Σταντιούμου (Κωνσταντινούπολη) Ο Ολυμπιακός θα ήθελε νίκη των Τούρκων που σε συνδυασμό δικής του νίκης να έπαιρνε την πρωτιά στον όμιλο. 0 – 1 στο 29ο λεπτό: Μια έξοχη κάθετη πάσα του Filip […]

Φινάλε ομίλων στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League.  Συνάντηση για την 6η αγωνιστική ανάμεσα σε Φενέρμπαχτσέ – Άιντραχτ

Διαιτητής: Jovanovic S. (Σερ)Γήπεδο: Ούλκερ Σταντιούμου (Κωνσταντινούπολη)

Ο Ολυμπιακός θα ήθελε νίκη των Τούρκων που σε συνδυασμό δικής του νίκης να έπαιρνε την πρωτιά στον όμιλο.

0 – 1 στο 29ο λεπτό: Μια έξοχη κάθετη πάσα του Filip Kostic έφτιαξε τον Djibril Sow μέσα στην περιοχή, και αυτός δεν έκανε λάθος και κάρφωσε τη μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία.

1 – 1: Στο 42′ ο αγώνας στα ίσα. Η Φενέρ βρήκε την ισοφάριση. Ο Mergim Berisha πήρε το ριμπάουντ και η μπάλα φτάνει σε αυτόν μέσα στην περιοχή. Ψύχραιμα έκανε το 1-1.

Στο χαλαρό πήρε την ισοπαλία η Γερμανική ομάδα και την πρωτιά στον όμιλο σε ένα παιχνίδι που είχε μονόπλευρο ενδιαφέρον.