Αναγέννηση Καρδ. και ΑΕΛ σε ένα αγώνα που ειδικά για την φιλοξενούμενη ήταν οριακό στην προσπάθεια της να μείνει στο κόλπο της πρώτης θέσης.

Πλούσια δράση στην Super league 2. Με την αγωνιστική να μας προσφέρει γκολ και θέαμα. Σημαντική μονομαχία Αν.Καρδίτσας – ΑΕΛ, για τη Super League 2, για την 24ή αγωνιστική.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Όγκμποε εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Αναγέννησης και με ωραίο σουτ έκανε το 0-1.

Στο 21ο λεπτό η ΑΕΛ πήρε σημαντικό προβάδισμα νίκης.

Ο Νικολιάς με ωραίο του έκανε το 0-2 δίνοντας έτσι σαφές προβάδισμα στην ομάδα του κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ήταν δύσκολα και έγιναν δυσκολότερα τα πράγματα για την γηπεδούχο, αφού στο 37′ έμεινε με δέκα παίχτες λόγο αποβολής του Larrea J.

Στο 36′ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ να τελειώσει τον αγώνα. Ο Ρουμπίνο εκτέλεσε το πέναλτι αλλά πέτυχε το δοκάρι και έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 0-3 για την ομάδα του από το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος με 10 παίχτες τιμώρησε την ΑΕΛ.

Στο 73′ ο Πλέγας έκανε το 1-2 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Την μεγάλη ισοφάριση που περίμενε η Καρδίτσα την πέτυχε ένας πρώην παίκτης της ΑΕΛ, βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι. Στο 88΄ο Μπατιμπανγκά τιμωρεί «την πρώην» και κάνει το 2-2!

Τελικά στην τελευταία φάση του αγώνα στο 96΄ο Γλυνός με ένα τέλειο σουτ έκανε το 2-3 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.