Εκτός έδρας νίκη για την Φενέρ στο Βέλγιο. Για την Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League Διαιτητής: Peljto I. (Βοσ), Γήπεδο: Μποσουιλστάντιον (Αντβέρπ) Η ομάδα του Βίτορ Περέιρα επικράτησε άνετα με 3-0 της Αντβέρπ στην καλύτερη ίσως φετινή της εμφάνιση κι έφτασε στον πόντο από τον Ολυμπιακό, τον οποίο θα αντιμετωπίσει σε ματς – τελικό την επόμενη αγωνιστική […]

Εκτός έδρας νίκη για την Φενέρ στο Βέλγιο. Για την Ευρωπαϊκή διοργάνωση Europa League

Διαιτητής: Peljto I. (Βοσ)Γήπεδο: Μποσουιλστάντιον (Αντβέρπ)

Η ομάδα του Βίτορ Περέιρα επικράτησε άνετα με 3-0 της Αντβέρπ στην καλύτερη ίσως φετινή της εμφάνιση κι έφτασε στον πόντο από τον Ολυμπιακό, τον οποίο θα αντιμετωπίσει σε ματς – τελικό την επόμενη αγωνιστική στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Το παιχνίδι κρίθηκε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο όπου οι Τούρκοι πέτυχαν και τα τρία γκολ τους. Μόλις στο 8′ ο Γιαντάς με εκπληκτικό σουτ έκανε το 0-1 και 10 λεπτά ήρθε και το 0-2 με πλασέ του Μέγερ.

Πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα και συγκεκριμένα στο 29′ ο Μπερίσα έκανε και το 0-3 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα αφού η Αντβερπ πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να πετύχει ούτε το γκολ της τιμής