Άτυχοι οι γηπεδούχοι, είχαν δύο δοκάρια.

Ο Ιωνικός υποδέχθηκε στη Νεάπολη τη Λαμία, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League, σε μια αναμέτρηση που δεν αναδείχθηκε νικητής.

Οι δύο αντίπαλοι ήρθαν ισόπαλοι, 1-1, σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Ο Τομάς Ντε Βινσέντι άνοιξε το σκορ στο 8’, αλλά ο Βασίλης Μάντζης έφερε το ματς στα ίσα στο 47’.

Οι γηπεδούχοι στάθηκαν άτυχοι, καθώς «σημάδεψαν» δύο φορές το δοκάρι. Ο Μύγιας στο 65’ και ο Σεμπά στο 68’ είδαν την μπάλα να μην τους κάνει το… χατίρι.

Στις καθυστερήσεις τόσο ο Μεντόσα όσο και ο Σλίβκα κινήθηκαν απειλητικά, αλλά κανείς τους δεν μπόρεσε να σκοράρει κι έτσι η ισοπαλία δεν έσπασε, σε ένα ματς με έντονες συγκινήσεις στο φινάλε.

Ιωνικός: Xουτεσιώτης, Μύγας (87′ Σάκιτς), Βαλεριάνος, Ρομαό, Αντούνες, Κάνιας, Φαντιγκά (71′ Μεντόσα), Λοβέρα, Άοσμαν (87′ Ιωαννίδης), Ελευθεριάδης (63′ Σεμπά), Μάντζης.

Λαμία: Σαράνοφ, Σιμόν, Γκοράνοφ, Αντέτζο, Κορνέζος, Τζανδάρης, Σλίβκα, Τσιλούλης (76′ Γιακουμάκης), Ντε Βινσέντι (66′ Μπεχαράνο), Ασκόβσκι (66′ Μαρμεντίνι, 90+2′ Πας), Μποάκιε (76′ Μανούσος).