Πλούσια δράση στους αγώνες του Κυριακάτικου μενού για την τελευταία στροφή της Premier League, με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, γκολ και θέαμα.

Κρίσταλ Πάλας – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Στο Σέλχαστ Παρκ ο Ζαχά πλήγωσε ξανά την πρώην ομάδα του Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έφτασε πολύ κοντά στο να την στείλει στην… κόλαση. Ο Ζαχά σκόραρε στο 37ο λεπτό, όμως η Μπράιτον έκανε τη χάρη στους «κόκκινους διαβόλους».

Μπέρνλι – Νιουκάστλ

Στη… μάχη του υποβιβασμού η ακριβότερη ομάδα στον κόσμο, Νιουκάστλ, επικράτησε με 2-1 της Μπέρνλι χάρη σε δύο γκολ του Κάλουμ Γουίλσον και την έριξε κατηγορία, καθώς η Λιντς με γκολ στο 93ο λεπτό από τον Χάρισον έφυγε με το διπλό από την έδρα της Μπρέντφορντ και την παραμονή στην κορυφαία κατηγορία του κόσμου.

Μπράιτον – Γουέστ Χαμ

Αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο από τον Αντόνιο στο δεύτερο μέρος με πρωταγωνιστή τον πρώην κόκκινο διάβολο, Ντάνι Γουέλμπεκ, έκανε την ανατροπή με 3-1 και στέρησε από την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες την είσοδο στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Μπρέντφορντ – Λιντς

Τα παγώνια άνοιξαν από νωρίς το σκορ, με τον Τζο Γκέλχαρτ να γράφει το 0-1 στο 19ο λεπτό. Όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Τσέλσι – Γουότφορντ

Η Τσέλσι άνοιξε από νωρίς το σκορ στο ματς, με τονΚάι Χάβερτς να βάζει το όνομα του στην λίστα των σκόρερ στο 11ο λεπτό.