Πλούσια δράση στους αγώνες του κυριακάτικου μενού για την 34η στροφή της Premier League, με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, γκολ και θέαμα.

Λέστερ και Άστον Βίλα κοντραρίστηκαν για ένα τρίποντο στην απογευματινή μάχη του μενού. Οι αλεπούδες μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, δεν βρήκαν όμως γκολ στο πρώτο ημίχρονο. ‘Ιδια κατάσταση και στο Β μέρος, με τους “χωριάτες” να βγαίνουν μεν στην αντεπίθεση, όμως να αρκούνται και με το 0-0.

Ένα αποτέλεσμα που αφήνει με την όρεξη τους γηπεδούχους και δίνει στις δύο ομάδες από έναν πόντο.

Καρακάξες σε πορεία πρωταθλητισμού στον Β γύρο

Στο άλλο ενδιαφέρον παιχνίδι Νόριτς και Νιουκάστλ έδωσαν η κάθε μία μάχη για το τρίποντο. Η μεν Νόριτς για να πάρει όσους βαθμούς μπορεί μέχρι το φινάλε, και η Νιουκάστλ για να κυνηγήσει τις πιθανότητες της για Ευρώπη.

Οι Καρακάξες μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν με τον Ζοέλιντον στο 35ο λεπτό. Δεύτερο τέρμα άμεσα με τον ίδιο παίκτη, στο 41ο λεπτό. Το ματς είχε ήδη κριθεί. Απλώς η Νιουκάστλ πέτυχε και 3ο τέρμα με τον Γκιμαράες στο 49ο.