Οι περσινοί πρωταθλητές της Λιλ κόντρα στην Παρί των πολλών αστέρων! Μία τρομερή μάχη για την Ligue 1! Οι δύο ομάδες μπήκαν ζεστά στο ματς. με αρκετές φάσεις από το ξεκίνημα. Η Λιλ έκανε την έκπληξη σκοράροντας στο 31ο λεπτό, παγωνοντας το Παρκ Ντε Πρενς. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-1. Το δεύτερο […]

Οι περσινοί πρωταθλητές της Λιλ κόντρα στην Παρί των πολλών αστέρων! Μία τρομερή μάχη για την Ligue 1!

Οι δύο ομάδες μπήκαν ζεστά στο ματς. με αρκετές φάσεις από το ξεκίνημα. Η Λιλ έκανε την έκπληξη σκοράροντας στο 31ο λεπτό, παγωνοντας το Παρκ Ντε Πρενς.

Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-1.

Το δεύτερο μέρος όμως έκρυβε εκπλήξεις.

Οι γηπεδούχοι τα έδωααν όλα για όλα και κατάφεραν να πετύχουν την ανατροπή. Με τα γκολ να έρχονται στο 74ο και 88ο λεπτό αντίστοιχα.

Σημαντικό τρίποντο για τους Παριζιάνους. Με την Λιλ να μένει με άδεια τα χέρια από την επίσκεψη της στην διεκδικήτρια του τίτλου.