Δυνατό τεστ προετοιμασίας για τον Ολυμπιακό απέναντι στην Ζάλτσμπουργκ.

Δυνατό τεστ προετοιμασίας για τον Ολυμπιακό απέναντι στην Ζάλτσμπουργκ. Στα πλαίσια των δοκιμών από πλευράς Μαρτίνς για τα όσα σχεδιάζει ενόψει της νέας χρονιάς, καθώς και των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων της ομάδας.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το παιχνίδι με τους:

Βατσλίκ,  Σωκράτης, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Άβιλα, Εμβιλά, Κανέ, Α. Καμαρά, Μασούρας, Ραντζέλοβιτς και Αραμπί, Κανέ.

Με τους γηπεδούχους να παρατάσσονται με Κεν, Καπάλδο, Καμέρι, Ντιαμπού, Μπρεμτ, Σολέτ, Σίμιτς, Ντιαρά, Σέσκο, Ούλμερ, Μπερνάρντο

Στο 14ο λεπτό ο Ολυμπιακός ευτύχησε να προηγηθεί με τον Ελ Αραμπ, που έπιασε το πλασέ μέσα από το κουτί και έκανε το 1-0 των ερυθρόλευκων.

Στο 22ο λεπτό όμως η Ζάλτσμπουργκ απάντησε και με τον Σίμιτς έγραψε το 1-1, έπειτα από κερδισμένη μονομαχία του Σέσκο απέναντι στον Σισέ.

Οι φίλοι του Ολυμπιακού βρέθηκαν στην Αυστρία και έδωσαν το δικό τους χρώμα στην προσπάθεια της ομάδας.

Λίγο πριν το  Ο Ζάλτσμπουργκ μπαίνει μπροστά στο σκορ με2-1. O Σίμιτς ταλαιπώρησε την άμυνα του Ολυμπιακού και ο Καμερί έβαλε μπροστά τους Αυστριακούς με σουτ έξω από την περιοχή.
Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε αλλαγές στο ημίχρονο. Ζινκερνάγκελ και ο Μαντί Καμαρά στην θέση των των Μασούρα, Παπασταθόπουλου.
Στόπερ πέρασε ο Εμβιλά στο β μέρος.

Στο 2ο μέρος ο Ολυμπιακός προσπάθησε, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.

Αντίθετα οι Αυστριακοί κατάφεραν και έγραψαν το 1-3. Σκορ που παρέμεινε μέχρι το φινάλε και τους Πειραιώτες να υποπίπτουν σε ακόμη μία φιλική ήττα.