Η ομάδα της Καλλιθέας πήγε να εκτελέσει το φάουλ που είχε κερδίσει αλλά κάτι αναπάντεχο συνέβη.

Ρεσιτάλ ακόμα μια φορά από διαιτητή! Τα Χανιά υποδέχθηκαν την Καλλιθέα στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2. Κάτι έπαθαν αυτή την αγωνιστική οι διαιτητές, δεν εξηγείται αλλιώς.

Μετά το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής  στο ματς Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός, είχαμε μια ακόμα «εντυπωσιακή» απόφαση. Στο ματς στην Κρήτη λοιπόν, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι είχαν κεδρίσει φάουλ έγω από την αντίπαλη περιοχή.

Η Καλλιθέα φιλοδοξούσε με αυτό το στημένο να απειλήσει τους γηπεδούχους πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Όμως, σε μια σπάνια απόφαση, η κ. Αντωνίου σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου την ώρα που οι φιλοξενούμενοι εκτελούσαν φάουλ!

Δεν έχουμε ξαναδεί κάτι αντίστοιχο από διαιτητή σε αγώνα ποδοσφαίρου η αλήθεια είναι, αλλά να που το είδαμε και αυτό. Μια απόφαση που όπως ήταν αναμενόμενο προκάλεσε αντιδράσεις.. Για την ιστορία το ματς Χανιά – Καλλιθέα έληξε ισόπαλο 0-0.