«Έπιασε» κορυφή η Μπέρνλι στην Championship.

Δύο εξ αναβολής αναμετρήσεις έγιναν στην Championship, με την Μπέρνλι να είναι η μεγάλη κερδισμένη.

Οι παίκτες του Βινσέντ Κομπανί υποδέχθηκαν τη Νόριτς στο «Turf Moor» και την κέρδισαν με 1-0, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζέι Ροντρίγκεζ στο 82’.

Έτσι, ανέβηκαν στην κορυφή της κατάταξης, υποχρεώνοντας παράλληλα τα «καναρίνια» σε έκτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη.

Η Κόβεντρι και η Ρόδεραμ, από την πλευρά τους, συναντήθηκαν στο «St Andrews» και ήρθαν ισόπαλες, 2-2, σε ένα χορταστικό ματς.

Ο Κοέν Μπράμαλ άνοιξε το σκορ στο 43’ και ο Γκουστάβο Χάμερ έφερε την αναμέτρηση στα ίσα στο 76’.

Ο Κόνορ Ουάσινγκτον στο 79’ έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού τους φιλοξενουμένους. Ωστόσο, ο Βίκτορ Γιούκερες ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.