Στην έδρα της Βενέτσια δοκιμάστηκε η Μπολόνια σε αναμέτρηση για την 35ή αγωνιστική της Serie A.

Ένα παιχνίδι με αρκετή αγωνία και έντονο σασπένς. Καθώς, μπορεί οι γηπεδούχοι να πήραν από νωρίς το προβάδισμα με τον Τόμας Ανρί να ανοίγει το σκορ στο 4ο λεπτό και τον Σοφιάν Κιγίν να διπλάσιάζει τα τέρματα στο 19ο, όμως η Μπολόνια δεν τα παράτησε. Ισορρόπησε το ματς και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Ρικάρντο Ορσολίνι μείωσε σε 2-1, ξαναμπαίνοντας στο ματς.

Με την έναρξη του ημιχρόνου μάλιστα σκόραρε και πάλι, με τον Αρναούτοβιτς. Πήρε προβάδισμα κιόλας με τον Σούτεν. Όμως αυτό το προβάδισμα δεν ηταν αρκετό. Καθώς ο Αράμου ισοφάρισε άμεσα, και ο Γιόνσεν στο 93ο λεπτό έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους.