Ήρθαν ισόπαλες, 2-2, σε φιλικό.

Στην Τσεζένα, συγκεκριμένα στο «Dino Manuzzi Stadium», συναντήθηκαν η Ίντερ με τη Λιόν σε φιλική αναμέτρηση.

Οι δύο ομάδες είχαν μια καλή ευκαιρία να τεστάρουν την κατάστασή τους σε αυτό το στάδιο της προετοιμασίας τους, λίγο πριν από την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών τους.

Ο Αλεξάντρ Λακαζέτ στο 31’ έφερε την ομάδα του σε θέση οδηγού, σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις.

Οι δύο αντίπαλοι μπήκαν… φουριόζοι στο δεύτερο μέρος. Ο Ματίς Ραϊάν Σερκί έκανε το 2-0 στο 50’, αλλά μόλις ένα λεπτό μετά ο Ρομέλου Λουκάκου μείωσε για τους «νερατζούρι».

Ωστόσο, οι παίκτες του Σιμόνε Ιντζάγκι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη κι έφεραν το ματς στα ίσα στο 65’, με τον Νικολό Μπαρέλα.

Η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη. Οι δύο ομάδες δεν εμφανίστηκαν απειλητικές και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και το φινάλε.