Μετά το σόου του Ολιβιέ Ζιρού κάτω από τα γκολπόστ της Μίλαν στο ματς με την Τζένοα, η ομάδα τού έφτιαξε φανέλα - τερματοφύλακα με το όνομα και το Νο9 και μέσα σε λίγες ώρες εξαντλήθηκε.

Η Μίλαν πουλάει φανέλα τερματοφύλακα για τον Ζιρού

Μετά το σόου του Ολιβιέ Ζιρού κάτω από τα γκολπόστ της Μίλαν στο ματς με την Τζένοα, η ομάδα τού έφτιαξε φανέλα – τερματοφύλακα με το όνομα και το Νο9 και μέσα σε λίγες ώρες εξαντλήθηκε.

Μετά την αποβολή του Μενιάν στο 90+9’΄ο Γάλλος χρειάστηκε για λίγα λεπτά να αναλάβει χρέη τερματοφύλακα και τελικά εξελίχθηκε σε ήρωας των ροσονέρι, αφού στην τελευταία φάση του αγώνα έκανε μια σωτήρια επέμβαση για την ομάδα του, κρατώντας το 0-1.