Η γηπεδούχος μετά από τρεις αγώνες χωρίς νίκη έπαιζε για την ευρωπαϊκή της έξοδο, απέναντι σε μια βολεμένη βαθμολογικά φιλοξενούμενη.

Στο «Ολντ Τράφορντ» συναντήθηκαν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Μπρέντφορντ στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής της Premier League.

Μπήκε δυνατά στον αγώνα και στο 9΄ο Anthony Elanga διάβασε ωραία την φάση και έστειλε μια πάσα στον Bruno Fernandes, ο οποίος έδειξε ψυχραιμία μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα από κοντά στα δίχτυα, για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 61΄ο  Cristiano Ronaldo μετά από εξαιρετική εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0. Πιο πριν ο Rico Henry έκανε ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Ρονάλντο, και ο διαιτητής έδειξε αμέσως το σημείο του πέναλτι.

Στο 72ο λεπτό η γηπεδούχος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της. Ο Raphael Varane βρήκε λίγο χώρο μέσα στην περιοχή μετά από μια σέντρα που έγινε από κόρνερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. 3-0.