Ο τρόπος με τον οποίο σκόραρε, δεν σχολιάστηκε ιδιαίτερα, απλά γιατί είναι ένας αμυντικός και δεν τον λένε Λιονέλ Μέσι ή κάποιος άλλος σταρ του ποδοσφαίρου.

Πλούσια δράση είχαμε το Σάββατο στην 6η στροφή της Premier League. Η   Τσέλσι, βρέθηκε να χάνει μέχρι και 10 λεπτά πριν το φινάλε, χάρις στο γκολ του Αντόνιο στο 62ο λεπτό. Ισοφάρισε όμως με τον Τσίλγουελ. Και έγραψε το τελικό 2-1 με τον Χάβερτζ στο 88ο λεπτό. Ο οποίος έσωσε την ομάδα του Τούχελ από νέα “σφαλιάρα” και έκλεψε την νίκη Στάμφορντ Μπριτζ.

Ο Άγγλος φουλ μπακ της Τσέλσι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο του «Στάμφορντ Μπριτζ» στο ντέρμπι με την Γουέστ Χαμ στο 71ο λεπτό αντί του Κουκουρέγια και μόλις πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισε, προτού έρθει και η μεγάλη ανατροπή για τους «μπλε».

Αξίζει να το δούμε αρκετές φορές και ας μην τον λένε Μέσι…