Πλούσια δράση στην 2η στροφή της Premier League με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις του Σαββάτου. Πόσο πιο απλό να το κάνουν για την Μάντσεστερ Σίτι πια;

Οι Πολίτες υπέταξαν και την Μπόρνμουθ και δείχνουν τα δόντια τους για τον τίτλο από την 2η αγωνιστική.

Με τον Γκουντογκάν να ανοίγει τον χορό των τερμάτων, οι γηπεδούχοι έγραψαν το 1-0, και έκαναν άμεσα άλλα 2 τέρματα, κλειδώνοντας την ευρεία νίκη τους από το 37ο λεπτό, με Ντε Μπρόινε και Φόντεν να χρίζονται σκόρερς.

Στο β ημίχρονο η Σίτι σκόραρε άλλη μια φορά, για να μην χαλάσει το γούρι, με τον Λέρμα να βάζει γκολ στα δίχτυα της ίδιας του της ομάδας και να διαμορφώνει το τελικό 4-0. Που αφήνει την Σίτι πρώτη με το απόλυτο και χωρίς να δέχεται γκολ