Πλούσια δράση στην 6η στροφή της Premier League με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις του Σαββάτου.

Πλούσια δράση στην 6η στροφή της Premier League με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις του Σαββάτου. Η  Τότεναμ, του Κόντε υποδέχθηκε την Φούλαμ. Ενώ η Τσέλσι του Τούχελ την μαχητική Γουέστ Χαμ.

Η Τότεναμ συνέχισε την ξέφρενη πορεία της απέναντι στην Φούλαμ. Επικρατώντας με 1-0 με σκόρερ τον Χόιμπγιεργκ να ανοίγει το σκορ από το πρώτο μέρος και τον Χάρι Κέιν να διπλασιάζει τα τέρματα των Λονδρέζων.

Ο Μίτροβιτς μείωσε σε 2-1. Όμως η συνέχεια ήταν απλή, με το παιχνίδι να κυλάει άνετα και άκοπα για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε.

Η Τσέλσι από την πλευρά της, βρέθηκε να χάνει μέχρι και 10 λεπτά πριν το φινάλε, χάρις στο γκολ του Αντόνιο στο 62ο λεπτό. Ισοφάρισε όμως με τον Τσίλγουελ. Και έγραψε το τελικό 2-1 με τον Χάβερτζ στο 88ο λεπτό. Ο οποίος έσωσε την ομάδα του Τούχελ από νέα “σφαλιάρα” και έκλεψε την νίκη Στάμφορντ Μπριτζ.