Συνέχεια στην δράση του πρωταθλήματος της Premier League με  την αναμέτρηση μεταξύ Γουλβς - Άστον Βίλα

Συνέχεια στην δράση του πρωταθλήματος της Premier League με  την αναμέτρηση μεταξύ Γουλβς – Άστον Βίλα.

O παίκτης της Γουλβς, Jonny πήρε το ριμπάουντ και έγραψε το 1:0 για τους γηπεδούχους στο 7ο λεπτό.
Στο 36ο λεπτό ο Γιάνγκ σημείωσε αυτογκόλ, δίνοντας άθελα του αέρα 2 τερμάτων στους “λύκους”.

Λίγα λεπτά πριν την λήξη ο Ollie Watkins σκόραρε εύκολα το πέναλτι που κέρδισε η Αστον Βίλα, καθώς έστειλε την μπάλα κατευθείαν στην κάτω δεξιά γωνία, στο δοκάρι και μέσα. Ο Σα δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα και το γκολ έγραψε το τελικό 2-1 για τις δύο ομάδες.