Τι έγινε την 31η αγωνιστική της Premier League.

Η Τότεναμ και η Μπόρνμουθ τέθηκαν αντιμέτωπες στο «Tottenham Hotspur Stadium», στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Premier League.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου τα «σπιρούνια» είχαν πανηγυρίσει το «διπλό» με 3-2.

Τώρα, στην έδρα τους, γνώρισαν ήττα-σοκ με 3-2, με αποτέλεσμα να μείνουν πέμπτα στην κατάταξη, στο -3 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.

Επίσης, η Άστον Βίλα τα πλησίασε στους τρεις βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι, από την πλευρά τους, ξέφυγαν στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Σον Χιουνγκ Μιν άνοιξε το σκορ στο 14’, αλλά ο Ματίας Βίνια στο 38’ και ο Ντόμινικ Σολάνκε έφεραν τα πάνω-κάτω.

Ο Άρναουτ Χρούνεφελντ ισοφάρισε για τους παίκτες του Κρίστιαν Σελίνι, ωστόσο ο Ντανγκό Ουαταρά σόκαρε τους γηπεδούχους με το γκολ που σημείωσε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.