Μετά την ήττα από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η  Άρσεναλ επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην Μπρέντφορντ

Μετά την ήττα από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η  Άρσεναλ επέστρεψε στις νίκες απέναντι στην Μπρέντφορντ, επικρατώντας με 0-3 εκτός έδρας, στο Brentford Community Stadium, στο Λονδίνο.

Με πρωταγωνιστές τους Μαρτινέλι και Ζεσούς οι Κανονιέρηδες είχαν ένα εύκολο απόγευμα και καθάρισαν από το πρώτο μέρος το ματς, σκοράροντας δις.

Ο Σαλίμπα στο 17ο λεπτό και ο Ζεσούς στο 28ο έκαναν εύκολη την υπόθεση για την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα.

Το πρώτο ημίχρον βρήκε χαμογελαστούς τους φιλοξενούμενους, που ευτύχησαν να σκοράρουν και στο 2ο μέρος. Με τον Βιέιρα να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 60ο λεπτό και να γράφει το 0-3.

Ένα σκορ που έμεινς ως το φινάλε, με την αρμάδα του Αρτέτα να δείχνει ικανή να κυνηγήσει την κούρσα του τίτλου και να κάνει σπουδαία πράγματα φέτος.