Tι έγινε στο Λίβερπουλ και το Λονδίνο, για την 5η αγωνιστική της Premier League.

Η Λίβερπουλ υποδέχθηκε στο «Άνφιλντ» τη Νιούκαστλ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι «κόκκινοι», πριν από το ματς, ήταν αήττητοι εντός έδρας στα 26 τελευταία παιχνίδια τους με τη συγκεκριμένη αντίπαλο. Τίμησαν την… παράδοση, φθάνοντας στην 22η νίκη τους, επικρατώντας με 2-1.

Ο Αλεξάντερ Ισάκ βρήκε δίχτυα στο 38’, με τους παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ να «απαντούν» στο 61’ με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο.

Τον νικητή έκρινε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φάμπιο Καρβάλιο, ο οποίος εξαπέλυσε ένα τρομερό σουτ-πύραυλο που πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και μέσα, αφήνοντας… άγαλμα τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η Γουέστ Χαμ και η Τότεναμ, από την πλευρά τους, συναντήθηκαν στο «London Stadium», σε ένα ματς που δεν είχαμε νικητή, καθώς ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Ο Τίλο Κέρερ στάθηκε άτυχος στο 34’, καθώς σημείωσε αυτογκόλ. Τον βαθμό στα «σφυριά» χάρισε ο Τόμας Σούτσεκ, ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα στο 55’.