Συνέχεια με ουλ δράση στο συναρπαστικό πρωτάθλημα της Premier League,  με τις εντυπωσιακές αναμετρήσεις για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ιδανικό το ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο για την Λέστερ απέναντι στην ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη, καθώς από το 25ο λεπτό της αναμέτρησης οι αλεπούδες προηγούταν με 1-0 χάρη στο τέρμα του Μάντισον.

Ο ίδιος παίκτης σκόραρε και το τρίτο τέρμα του πρώτου μέρους με τον Μπαρνς να σκοράρει το 2-0 νωρίτερα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη για τις “αλεπούδες”, που πήραν πάντως το πόδι από το γκάζι, με την Νότιγχαμ να μη δείχνει ικανή να αντιδράσει, μην μπορώντας μάλιστα να πετύχει και το γκολ της τιμής.

Μάλιστα η Λέστερ κατάφερε και πέτυχε και 4ο γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ.

Το τελικό αποτέλεσμα δίνει ακόμη τρεις βαθμούς στην Λέστερ, στο κυνήγι της εξόδου στην Ευρώπη, ενώ βοηθήσει ακόμη πιο χαμηλά την Νότιγχαμ Φόρεστ.