Γκέλαραν στο Σάουθ Νόργουντ οι «κόκκινοι διάβολοι».

H Κρίσταλ Πάλας υποδέχθηκε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Selhurst Park», σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Oι «κόκκινοι διάβολοι» δεν είχαν σκοράρει στις τελευταίες δύο επισκέψεις τους στο Σάουθ Νόργουντ του Λονδίνου. Αυτήν τη φορά βρήκαν δίχτυα με τον Μπρούνο Φερνάντες, ωστόσο αυτό δεν αποδείχθηκε αρκετό για να πάρουν τη νίκη.

Άφησαν βαθμούς, καθώς ήρθαν ισόπαλοι, 1-1, κι έχασαν έδαφος στην κατάταξη. Είναι πλέον δεύτεροι μαζί με τη συμπολίτισσα, Σίτι, η οποία όμως έχει παιχνίδι λιγότερο. Στο -1 ακολουθεί η Νιούκαστλ.

Ο Πορτογάλος πήρε μια πάσα ακριβείας μες στην περιοχή, που έγινε από τον Κρίστιαν Έρικσεν, και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με σουτ ακριβείας που πέρασε μέσα από το δεξί δοκάρι.

Ωστόσο, ο Μίχαελ Ολίζ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του με το γκολ που πέτυχε.

Στη δωδέκατη θέση είναι οι «αετοί», που προέρχονταν από δύο διαδοχικές ήττες και πήραν πολύτιμη «ανάσα».

Αχρείαστη κίτρινη κάρτα δέχθηκε στο 80’ ο Καζεμίρο και θα χάσει το επόμενο ματς, κόντρα στην Άρσεναλ.

Κρίσταλ Πάλας: Γκουαΐτα, Κλάιν, Γκουεχί, Μίτσελ, Χιουζ, Ρίτσαρντς, Ντουκουρέ (71’ Σλουπ), Ολίσε, Ματετά (56’ Εζέ), Ζαχά, Εντουάρ (71’ Αγιού).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαράν, Σο, Γουάν Μπισάκα, Μαρτίνες, Κασεμίρο, Έρικσεν (82’ Φρεντ), Φερνάντες, Ράσφορντ, Άντονι (70’ Γκαρνάτσο), Βέγκχορστ (69’ ΜακΤόμινεϊ).