Στον αγώνα του Άμεξ Στάντιουμ μπορεί το VAR να ήταν ο πρωταγωνιστής (για μια ακόμα φορά) στον αγώνα Μπράιτον – Λίβερπουλ, αλλά και ο Σαλάχ έκλεψε τις εντυπώσεις, όχι με την απόδοση του, αλλά για την αρνητική του συμπεριφορά απέναντι στον προπονητή του!  Πιο συγκεκριμένα στο 60′ λεπτό του αγώνα ο Κλοπ αποφάσισε να κάνει […]

Πιο συγκεκριμένα στο 60′ λεπτό του αγώνα ο Κλοπ αποφάσισε να κάνει αλλαγή τον Μοχάμεντ Σαλάχ με τον Σάντι Μανέ. Ο Αιγύπτιος βγάζει πολλά νεύρα μόλις βλέπει ότι αυτός θα αντικατασταθεί και βγάζει ολοφάνερα την δυσφορία του και τον εκνευρισμό του. Μάλιστα κατά την διάρκεια της αλλαγής αρνήθηκε να δώσει το χέρι του στον Γιούρκεν Κλοπ.

Μάλλον δεν είναι στην καλύτερη φάση του μετά το περιστατικό με τον γάμο του αδερφού του στην Αίγυπτο.

Οι παραδόσεις είναι για να σπάνε έστω και με το VAR…. Το Μπράιτον – Λίβερπουλ ήταν ένα παιχνίδι που δεν έφευγε από το διπλό. Όχι, όμως, αυτή τη φορά. Οι «γλάροι» με τη βοήθεια της τεχνολογίας στο φινάλε ισοφάρισαν σε 1-1 και πήραν έναν πολύτιμο για εκείνους βαθμό.. Ο Ντιόγο Ζότα επιβεβαίωσε άπαντες ότι βρίσκεται σε τρομερή φόρμα, που πέτυχε το 9ο γκολ της σεζόν, όμως το VAR, ακυρώνοντας δύο γκολ και δείχνοντας το σημείο του πέναλτι, στέρησε από τους «κόκκινους» δύο βαθμούς.

Με αυτό το σκορ, η Λίβερπουλ μπορεί να ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +1 από την Τότεναμ, όμως με ένα παιχνίδι περισσότερο, την ίδια στιγμή που Λέστερ και Τσέλσι μπορούν να την ισοφαρίσουν, εφόσον κερδίσουν. Από την άλλη, η Μπράιτον παρέμεινε χαμηλά στην βαθμολογία και αύξησε την διαφορά της από την ζώνη του υποβιβασμού στο +5.