Πλούσια δράση στην 4η στροφή της Premier League με τις συναρπαστικές αναμετρήσεις του Σαββάτου.

Τα φώτα στραμμένα στο Λονδίνο, όπου η Τσέλσι υποδέχθηκε την Λέστερ, σε μια αναμέτρηση με αρκετό ενδιαφέρον!

Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο ημίωρο για τις ομάδες. Με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι υπέρ της Τσέλσι, όμως μετά από έλεγχο VAR αυτό να ακυρώνεται.

Ο Γκάλαχερ μετά από λίγα λεπτά έκανε γκάφα ολκής, καθώς μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα δέχθηκε 2 κίτρινες κάρτες και άφησε με 10 παίκτες την ομάδα του.

To πρώτο μέρος κύλησε με την Λέστερ να έχει την υπεροχή. Όμως όσες φάσεις δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις πλήρωσε στο δεύτερο 45λεπτο.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η Τσέλσι σκόραρε, με τον Στέρλινγκ, στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Άγγλος βρήκε κενό διάδρομο και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, παρά το μειονέκτημα που είχε.

Μάλιστα ο Στέρλινγκ είχε κέφια, και έγραψε και 2ο τέρμα κατά των Αλεπούδων. Ανεβάζοντας το προβάδισμα για την ομάδα του στο 2-0.

Η Λέστερ Μείωσε με τον Μπαρνς στο 67ο λεπτό του αγώνα και ξαναμπήκε στο παιχνίδι. Όμως η Τσέλσι κράτησε το υπερ της 2-1 και πήρε 3 πολύτιμους βαθμούς.