Με ματσάρες συνεχίστηκε η Premier League στην τρίτη στροφή της.

Με ματσάρες συνεχίστηκε η Premier League στην τρίτη στροφή της. Από το Σαββατιάτικο μενού ξεχώρισε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Γουλβς και Τότεναμ στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Τότεναμ. Με αρκετές χαμένες ευκαιρίες από την ομάδα του Κόντε. Όμως όσο ο στόχος δεν βρίσκονταν, τόσο η πίεση άρχισε να αγχώνει τους παίκτες. Με την Γουλβς να βγάζει εν τέλει το πρώτο 45λεπτο αναίμακτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Λονδρέζοι σκόραραν με τον Χάρι Κέιν, στο 64ο λεπτό, μετά από ασίστ του Πέρισιτς.

Ένα γκολ που έλυσε τον γόρδιο δεσμό για την ομάδα του Κόντε. Που με το 1-0 πήρε το τρίποντο και συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις.